آیا تبادل لینک یا Link Exchange، بر روی بهبودِ رتبه الکسا، تاثیر می گذارد؟

مینیس وبلاگی در زمینه علمی آموزشی و مطالب سرگرمی از قبیل بیوگرافی داستان و حکایت و مطالب خواندنی جالب

من را در شبكه هاي اجتماعي دنبال كنيد

تبادل لینک (Link Exchange) چیست

تبادل لینک (Link Exchange) در رابطه با اتحادی از وب سایت ها می باشد که به صورت مشابه عمل کرده و با هم ساختاری دایره ای را ایجاد می کنند. مدیران سایت در ساختارهایی که این تبادل را انجام می دهند وب سایتهای خود را ثبت می کنند و به نوبه خود کدهای HTML صفحات خود را تبادل می کنند…

تبادل لینک فرایندی است که در آن مسئولین دو وب سایت به صورت تعاملی لینک به وب سایت های همدیگر را در سایت های خود قرار می دهند. قرار دادن لینک در سایت های مختلف به افزایش بک لینک (Backlink) آن سایت می انجامد. تعداد بک لینک های بیشتر در نهایت رتبه سایت در گوگل را که بر اساس فاکتور های متفاوتی از یک تا ده سنجیده می شود افزایش می دهد.

ممکن است تبادل لینک با سایت هایی که Page Rank بالاتری دارند با پرداخت وجه انجام شود. معمولا تعداد هرچه بیشتر لینکها در سایت های دیگر حتی اگر از نظر افزایش ترافیک انسانی موثر نباشد، باعث خواهد شد تعداد بیشتری از ربات های کاوشگر از لینک های متفاوت وارد یک سایت شوند و این امر باعث می شود اطلاعاتی که در سایت قرار می گیرد خیلی سریعتر از زمان معمول وارد موتور جستجو شود و حتی این زمان به چند ساعت یا چند دقیقه کاهش یابد، به این معنی که تا مطلبی در سایت قرار داده می شود چند دقیقه بعد مطالب در کاوشگر قابل جستجو خواهد بود.

فرایند تبادل لینک می تواند به صورت دستی یا خودکار انجام شود. در حالت دستی، دارندگان وب سایت با هم به توافق می رسند که تبادل لینک داشته باشند و لینک همدیگر را در سایت قرار می دهند.

در حالت خودکار، سایتی که رتبه بالاتری دارد معمولا از برنامه های تحت وب استفاده می کند و ابتدا از وب مستر سایت دیگر تقاضا می کند که لینک را در سایت خود قرار دهد، پس از این عمل، شخص می تواند لینک خود را در سایت دیگر قرار دهد. معمولا در این فرایند اگر یکی از طرفین لینک را از سایت خود حذف کند، سایتی که به صورت خودکار تبادل لینک کرده است طی چند ساعت به صورت خودکار لینک طرف مقابل را از سایت حذف خواهد کرد.

تبادل لینک معمولا با نیت و هدف افزایش رتبه در سایتهایی نظیر alexa بسیار کاربردی است.

تبادل لینک و رتبه الکسا (Alexa Rank)

به زبان ساده، رتبه الکسا (Alexa Rank)، سیستم رتبه بندی سایتهاست و اساس رتبه بندی آن، میزان ترافیک هر وب سایت است. این ترافیک بر اساس تعداد کاربران یا بازدید کنندگان وب سایت می باشد که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند. بنابراین هر چه تبادل لینک بیشتری رخ دهد، ترافیک سایت بالاتر خواهد رفت و در نهایت، رتبه الکسا افزایش خواهد یافت.

تعریف الکسا از رتبه بندی ترافیک الکسا

رتبه بندی ترافیک الکسا بر اساس آرشیو سه ماهه اطلاعات کاربران استفاده کننده نوار ابزار الکسا و همچنین تعداد صفحات بازدید شده و تعداد کاربران هر سایت می باشد. در مرحله ابتدایی، الکسا تعداد صفحات دیده شده هر سایت را در وب به صورت روزانه محاسبه می کند.

رتبه بندی اصلی الکسا بر اساس موقیعت مکانی و دو ویژگی ذکر شده در بالا، در بازه زمانی مشخص تعیین می شود.

بنابراین رتبه یک سایت مستقیما تحت تاثیر تعداد بازدیدکنندگان سایت و تعداد صفحاتی که در اینترنت توسط کاربران دیده شده است می باشد.

  1. اصلی ترین و مهمترین روش برای تقویت (کاهش) رتبه الکسا، نصبToolbar (نوار ابزار) الکسا است. این نوار ابزار رایگان را می توانید از اینجا دریافت نمایید. با نصب شدن این نوار ابزار در مرورگرهای کاربران یک سایت با هر بار وارد شدن به سایت یک بازدید در Alexa ثبت می شود. در حال حاضر این تولبار برای سه مرورگر گوگل کروم، موزیلا فایر فاکس و اینترنت اکسپلورر ارائه می شود.
  2. قرار دادن Alexa Traffic Widgets در سایت یا وبلاگ خود، هر کاربری که روی آن کلیک کند یک امتیاز برای شما محسوب می شود حتی اگر تولبار الکسا را نصب نداشته باشد.
  3. دوستان و نزدیکان خود را به نصب نوار ابزار الکسا تشویق نمایید و از آنها بخواهید در مورد سایت یا وبلاگ شما در الکسا نظر بدهند.
  4. نوشتن مطالب مرتبط با وب مسترها (مثلا seo)، به این دلیل که اکثر وب مسترها نوار ابزار الکسا را نصب دارند، بسیار مفید است.
  5. مطالب خود را در سایتهای مختلف به اشتراک بگذارید، سایت هایی نظیر فیس بوک، توییتر، دیگ و … که باعث افزایش بازدید سایت شما و در نتیجه کاهش رتبه الکسا خواهند شد.
  6. درون فرومهای بزرگ و با ترافیک بالا تبلیغ کنید، که باعث افزایش بازدید کننده سایت شما خواهد شد.
  7. در مورد الکسا مطلب بنویسید، بسیاری از وب مسترها و کاربران علاقه به تقویت رتبه الکسای خود دارند و به دنبال مطالب جدید می گردند، با نوشتن مطالب مفید می توانید آنها را به سایت خود بکشانید.

نکته: با درنظر داشتن موارد بالا برای افزایش رتبه الکسا، بهترین راه به جای تمرکز بر روی شیوه های مصنوعی، تمرکز بر روی توسعه و افزایش کیفیت محتوا که علت اصلی جذب بازدید کننده است می باشد.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.